217- Şehit Efkan YILDIRIM Anma Töreni (22.09.2020)

217- Şehit Efkan YILDIRIM Anma Töreni (22.09.2020)

HABER TARİHİ:
160 Kişi okudu

26 sene önce bugün vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan devre arkadaşımız Piyade Komando Üsteğmen Efkan YILDIRIM'ı kabri başında andık. 

Şehidimizin kabrine Dernek çiçeğimizi bıraktık, ruhuna dua okuduk, varlığımızla değerli anne babası Necdet amca ve Fatma teyzemize evlatları olarak destek olduk.

Geçtiğimiz yıl şehidimizin mezun olduğu Edirne Atatürk Ortaokulunda, Derneğimizin katkılarıyla "Efkan YILDIRIM Bilim Evreni Projesi" oluşturulmuştur. Projenin amacı, gençlerimize bilimi ve uzayı sevdirmek, ülkemizin ve dünyanın ileri gelen bilim insanlarını tanımalarını sağlayarak, akıl ve bilimin yolundan giden genç nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır. Bu faaliyeti görmek için TIKLAYINIZ

Geçtiğimiz öğretim yılında başarılı ve ihtiyaç sahibi iki üniversite öğrencisine şehidimizin adını taşıyan karşılıksız öğrenim bursu verilmiştir. Bu sene de burs verilmesi için planlama çalışmaları devam etmektedir. 

Bu anlamlı faaliyetin planlamasını yapan Yönetim Kurulu üyemiz Özkan İMAL'a, faaliyeti yerinde koordine ve icra eden dernek üyemiz Serdar BENGİER'e ve katılan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 

Şehidimizin Ruhu Şâd, Mekânı Cennet Olsun.

Faaliyet fotoğraflarını görmek için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ