110- Şht. Tğm. Şenol ŞENTÜRK Anma Faaliyeti (26.03.2019)

110- Şht. Tğm. Şenol ŞENTÜRK Anma Faaliyeti (26.03.2019)

HABER TARİHİ:
276 Kişi okudu

26.03.1993 tarihinde Şırnak/Silopi'de atış eğitimi esnasında şehit olan devre arkadaşımız P. Tğm. Şenol ŞENTÜRK'ü, şehadetinin 26. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle andık.

Öğleden önce şehidimizin öğrenim gördüğü Bursa Bağlarbaşı Gazi İlkokulu'nda toplandık. Burada okul yönetimi tarafından öğrencilere şehidimizi tanıtan bir konuşma yapıldı. Daha sonra Derneğimiz tarafından alınan ve iç kapağına şehidimizin fotoğrafı yapıştırılan 850 adet kitap, okul kütüphanesine bağışlandı. Şehidimizin ailesi de öğrencilere temsili olarak kitap hediye ettiler. 

Daha sonra hep birlikte şehidimizin kabrinin olduğu Hamitler Köyü Mezarlığı'na gidildi. Burada şehidimizin kabrine Derneğimizin çiçeği bırakıldı. Katılanlara şehidimizin özgeçmişi okundu. Ruhuna dua edildi. Şehidimizin özgeçmişinin bulunduğu çerçeve ailesine takdim edildi. 

Geçen sene şehidimizin okuduğu Bağlarbaşı Gazi İlkokuluna, şehidimizin özgeçmişinin ve çeşitli fotoğraflarının bulunduğu ışıklı bir pano yaptırılmıştır. Bu faaliyet için TIKLAYINIZ

Okuldaki ihtiyaç sahibi 61 öğrenciye Kasım ayında kışlık mont dağıtılmıştır. Bu faaliyet için TIKLAYINIZ

Derneğimizin Öğrenci Bursu faaliyetleri kapsamında, birisi Tıp Fakültesi diğeri Konaklama İşletmeciliği bölümünde okuyan iki üniversite öğrencisine, Şehit Teğmen Şenol ŞENTÜRK Bursu adı altında ayda 240 TL. burs verilmektedir. Bu faaliyet için TIKLAYINIZ

Bu anlamlı faaliyetin planlanması ve icrasında emeği geçen Yön. Krl. Üyemiz Özkan İMAL ve Dernek Üyemiz Mehmet ŞENER ile katılarak bize güç veren tüm devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 

Şehidimizin Ruhu Şad Olsun. 

FAALİYET FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 ÜYE GİRİŞİ