130- Şht. J. Tğm. Erdal KOÇAK ve Topçu Ütğm. Hasan ŞAHAN Anma Töreni (16.06.2019)

130- Şht. J. Tğm. Erdal KOÇAK ve Topçu Ütğm. Hasan ŞAHAN Anma Töreni (16.06.2019)

HABER TARİHİ:
331 Kişi okudu

Devre arkadaşlarımız J. Tğm. Erdal KOÇAK, Jandarma Özel Harekat Tim K. olarak görev yaparken 09.06.1994 tarihinde; Topçu Ütğm. Hasan ŞAHAN ise Komando Tim K. olarak görev yaparken bir yıl sonra aynı gün 09.06.1995 tarihinde PKK Bölücü Terör Örgütü ile girdikleri çatışmalarda vatanmızın bölünmez bütünlüğü uğrunda şehit olmuşlardır. 

Bugün her iki aziz şehidimizi de Ankara Cebeci Askeri Şehitliğindeki kabirleri başında andık. Anma törenine şehitlerimizin saygıdeğer aileleri ve devre arkadaşlarımız katıldılar.

Şehitlerimizin kabirlerine Derneğimizin çiçeğini bıraktık, ruhlarına dua okuduk, aileleriyle yakından ilgilenerek evlatlarının yokluğunu elimizden geldiğince hissettirmemeye çalıştık. Kabir başındaki törenden sonra katılanlara pide ve tatlı ikramı yapıldı. 

Derneğimizin Öğrenci Bursu Faaliyetleri kapsamında bu sene ŞEHİT TEĞMEN ERDAL KOÇAK BURSU adı altında bir Diş Hekimliği öğrencisi ile bir Beden Eğitimi Yüksek Okulu Öğrencisine; ŞEHİT ÜSTEĞMEN HASAN ŞAHAN BURSU adı altında ise bir Tıp Fakültesi öğrencisi ile bir Kimya Bölümü öğrencisine ayda 240 TL. karşılıksız burs verilmiştir. Önümüzdeki öğretim yılında da dernek üyelerimiz ve değerli takipçilerimizin maddi katkıları ile şehit burslarının devam etmesi planlanmaktadır. 

Bu anlamlı törenin planlama ve icrasında büyük emeği geçen Ankara Temsilcilerimiz Mehmet SERT ve Cengiz KOÇ ile devre arkadaşlarımız Mustafa MERCAN ve Haluk ÇAĞLAR'a ve katılan tüm devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 

Şehitlerimizin uğrunda hayatlarını verdikleri yüce değerleri, her koşulda koruyup kollayacağız. 

Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun. 

Faaliyet Fotoğrafları için TIKLAYINIZ

 

 ÜYE GİRİŞİ