79- Şht. Ütğm. M. Ali DEMİRBÜKEN Anma Faaliyeti (26.11.2018)

79- Şht. Ütğm. M. Ali DEMİRBÜKEN Anma Faaliyeti (26.11.2018)

HABER TARİHİ:
317 Kişi okudu

26 Kasım 1996 tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan devre arkadaşımız P. Ütğm. Mehmet Ali DEMIRBÜKEN'i, bugün şahadetinin 22. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle andık.

Öğleden önce şehidimizin kabri başında ailesi, devre arkadaşlarımız ve Esentepe Mehmet Akar İlkokulu öğrencilerinin de katılımıyla anma töreni düzenlenmiştir. Burada şehidimiz için dua okunmuş kabri ziyaret edilmiştir. 

Öğleden sonra Esentepe Mehmet Akar İlkokulu'nda etkinliklere devam edilmiştir. Okul Yönetimi tarafından şehidimizle ilgili bilgilerin yer aldığı bir tanıtım köşesi oluşturulmuştur. Burada gün boyunca şehidimizin kişisel eşyaları sergilenmiştir. 

Öğrencilere ve katılımcılara lokma tatlısı ikram edilmiştir.

Okul Yönetimi ile daha önceden yapılan koordinasyon sonucunda Derneğimiz tarafından gönderilen 40 adet kaban, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmıştır.

Geçtiğimiz yıl açılmış olan ve şehidimizin adını taşıyan Özel Eğitim Sınıfı, bilgi için TIKLAYINIZ katılımcılar tarafından ziyaret edilmiştir. Bu sene şehidimizin ailesi tarafından bu sınıfa bir adet yazıcı, ihtiyaç sahibi bir öğrenciye de bot hediye edilmiştir. 

İhtiyaç sahibi bir Tıp Fakültesi öğrencisine, Derneğimiz tarafından "Şehit Üsteğmen Mehmet Ali DEMİRBÜKEN Bursu" adı altında karşılıksız burs verilmektedir. Bilgi için TIKLAYINIZ.

Bu faaliyetin planlamasında emek sarfeden Derneğimiz faaliyetlerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Özkan İMAL'a, koordinasyon ve icrasını yapan Murat AYDIN ve Deniz TABAKLAR'a, Esentepe Mehmet Akar İlkokulu yöneticilerine, öğretmenlerine, Derneğimizin Burs Fonuna katkıda bulunan üye ve takipçilerimize ve tüm katılanlara Dernek  Yönetim Kurulu olarak çok teşekkür ederiz.

Şehidimizin ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

Fotoğraflar için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ