167- Şehit Ahmet MANGA Anma Töreni (02.03.2020)

167- Şehit Ahmet MANGA Anma Töreni (02.03.2020)

HABER TARİHİ:
184 Kişi okudu

02 Mart 1993 tarihinde kullandığı F5-A tipi uçak ile görev uçuşu yaparken, uçağının Akdeniz'e düşmesi sonucunda şehit olan devre arkadaşımız Hv.Plt.Tğm. Ahmet MANGA'yı, şehadetinin 27. yıldönümünde kabri başında andık. 

Edirnekapı Hava Şehitliği'nde düzenlenen törene şehidimizin ailesi ve devre arkadaşlarımız katıldılar. Törende şehidimizin kabrine Derneğimizin çiçeği bırakıldı. Ruhuna dua okundu. Aziz hatırası yâd edildi.

Şehidimizin mezun olduğu Beşiktaş İlkokulu'nun her bir katına geçtiğimiz sene açık kütüphane inşa ederek şehidimizin adını vermiştik. Bu kütüphane ilçede örnek teşkil ederek diğer okullara da örnek gösterilmiştir. Bu sene de okuldaki Robotik ve Kodlama Dersanesine, bir adedi Derneğimizce bir adedi de bir Dernek üyemiz tarafından karşılanmak üzere iki adet bilgisayar bağışlanacaktır. 

Tıp Fakültesinde okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisine, Derneğimiz tarafından Şehit Ahmet Manga Öğrenci Bursu ismi altında ayda 300 TL. karşılıkısz burs verilmektedir. 

Bu anlamlı faaliyeti planlayan Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan İMAL ve İrfan SEZGİN'e, yerinde koordine ve icra eden Dernek üyemiz Erol KARAMAN'a ve katılan tüm devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Şehidimizin Ruhu Şâd, Mekânı Cennet Olsun.

Faaliyet fotoğrafları için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ