TARIH: 23 Temmuz 2019, Salı - SAAT: 22:37
Öğrenci Bursu

Öğrenci Bursu

FAALİYET TARİHİ: 22-01-2019
384 Kişi okudu

Sayın Üyelerimiz ve Değerli Takipçilerimiz.

Sizlerden gelen öneriler doğrultusunda 2019-2020 Öğretim Yılı Öğrenci Bursu kampanyamızı bu aydan itibaren başlatıyoruz. Böylece dileyen üye ve takipçilerimiz, önümüzdeki dokuz ay süresince, burs fonuna bütçelerini zorlamayacak şekilde katkı yapabileceklerdir.

Geçen seneki burs kampanyamız sizlerin sayesinde büyük bir başarıyla devam etmektedir. Sizlerin sayesinde 27 başarılı öğrencimizin aylık devlet yurdu ücreti ödenmekte, böylece en temel ihtiyaçları olan barınma ve yemek giderleri karşılanmaktadır. Bildiğiniz gibi her bir bursumuza bir şehidimizin adı verilmiştir. Bu sene de sizlerin sayesinde başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Yönetim Kurulumuz, önümüzdeki eğitim yılında ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere 10 ay süre ile ayda 300 TL. karşılıksız burs vermeyi planlamaktadır.

Bunun yanı sıra, önümüzdeki eğitim yılından itibaren bu fona bir de "Özel Eğitim Fonu" eklemeyi planlıyoruz. Özel Egitim Fonunun amacı, dernek üyesi olup olmadığına bakmaksızın devre arkadaşlarımızın engelli çocuklarının özel eğitim ve diğer ihtiyaçları için katkıda bulunmak ve bu evlatlarımıza çeşitli projelerle destek olmaktır. 

Bu faaliyetimize destek olmak için aşağıdaki banka hesabına dilediğiniz ay, dilediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Unutmayalım ki küçük katkılar büyük sonuçlar yaratmaktadır. Sizlerden tek ricamız, Burs Fonumuza para gönderirken açıklama hanesine ÖĞRENCİ BURS FONU veya ÖZEL EĞİTİM FONU diye hangi fona para göndermek istediğinizi yazmanız. Saymanımız ona göre parayı ilgili fona aktaracak. Bütçeniz ölçüsünde her iki fonu da destekleyebilirsiniz tabii ki. Çevrenize de duyurursanız  çok seviniriz. Ekim ayından itibaren fonlarda biriken para ölçüsünde, dernek bütçesinden de katkı yapmak suretiyle burs verilecek öğrenci sayısı belirlenecektir. Fonda biriken para, son kuruşuna kadar amacı doğrultusunda kullanılmakta, derneğin başka hiçbir harcamasına harcanmamakta, ihtiyaç sahibi kişilerin bizzat kendisine verilmektedir. Bu nedenle burs fonuna "hayır" amaçlı da para yatırabilirsiniz.  

Unutmayalım. Ulu Önderimizin de söylediği gibi, Cumhuriyetimizi yaşatacak ve yükseltecek olanlar gençlerimizdir. Onların eğitimine yapacağımız her türlü katkı, sonuçta geleceğimize yatırımdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımızı sunuyor, Fonlarımıza değerli katkılarınızı bekliyoruz. 

Hesap Bilgileri

1991'liler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

İş Bankası Konak İzmir Şubesi

TR40 0006 4000 0013 4082 3721 34

 

 

 

 ÜYE GİRİŞİ