75- Şht. P. Tğm. Cevdet BAHADIR Anma Faaliyeti (18.11.2018)

75- Şht. P. Tğm. Cevdet BAHADIR Anma Faaliyeti (18.11.2018)

HABER TARİHİ:
1374 Kişi okudu

18 Kasım 1993 tarihinde vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit olan devre arkadaşımız Şht. P. Tğm. Cevdet BAHADIR'ı, şahadetinin 25. yıldönümünde memleketi Tavşanlı'da andık. 

Öğle namazından önce şehidimizin ruhuna mevlid okutulmasının ardından, faaliyete katılanlara helva ikram edildi. Müteakiben şehidimizi kabri başında andık, ruhuna dua ettik. Burada şehidimizin özgeçmişinin yazıldığı çerçeve Dernek Başkanı tarafından şehidimizin babası Dursun Ali BAHADIR'a takdim edildi. Kendisine oğlu Cevdet'in kahraman bir subay olduğu, vatan milllet ugruna şehit olduğu, kendisinin vatan için oğlunu feda ettiği, fakat oğlunun tüm devre arkadaşlarını evlat olarak kazandığı ifade edildi. Şehidimizin babası da tüm katılanlara teşekkür ederek, yapılan anma faaliyetinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

Daha sonra şehidimizin ailesinin evine geçilerek annesi ziyaret edildi. Burada hep birlikte öğle yemeği yenildi. 

Son olarak, İstiklal Harbinde Başkomutan Mustafa Kemal'in bizzat verdiği emir doğrultusunda, Yunan Taburunu Cevizderesi'nde pusuya düşürerek imha eden bölge halkının anısını yaşatmak amacıyla kurulmuş olan, "Cevizdere Şehitleri Gazileri Derneği" ziyaret edildi. Burada Dernek Başkanı Sn. Adem ÖZTÜRK, Dernek Başkanımıza Cevizdere Savaşı ile ilgili bastırdığı dergiyi ve dernek madalyonunu  takdim  etti. Biz de kendisine dernek flamasını takdim ettik. Tavşanlı Şehitler ve Gaziler Derneğini de ziyaret ettikten sonra faaliyetimiz sona erdi. 

Ayrıca şehidimizin mezun olduğu Tunçbilek 60. Yıl Işık İlkokulundaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için 15 adet mont gönderilmiştir. 

"Şehit Teğmen Cevdet BAHADIR Bursu" adı altında iki üniversite öğrencisine ayda 240 TL. öğrenci bursu verilmektedir. 

Bu anlamlı faaliyetin planlama, koordine ve icra edilmesinde büyük katkı sağlayan Kütahya İl Jandarma Komutanlığına ve İl Jandarma Komutanı devre arkadaşımız J. Alb. Tayfun DÜNDAR'a, faaliyete katılan Tavşanlı Kaymakamı Sn. Yüksel KARA'ya, devre arkadaşımız Bilecik J. Er Eğt. Tug K. Tuğg. Murat BULUT'a, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'e, Tunçbilek Belediye Başkanı Agah AŞKIN'a, Şehit ve Gazi Derneklerinin başkan ve üyelerine, Tavşanlı halkına ve devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 

Şehidimizin ruhu şad mekanı cennet olsun. 

Yerel basında faaliyetle ilgili çıkan habere ulaşmak için TIKLAYINIZ

Faaliyet fotoğraflarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 ÜYE GİRİŞİ