86- Şht. Ütğm. Çağlayan IRMAK Anma Faaliyeti (04.01.2019)

86- Şht. Ütğm. Çağlayan IRMAK Anma Faaliyeti (04.01.2019)

HABER TARİHİ:
1346 Kişi okudu

04.01.1997 tarihinde PKK Terör Örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan devre arkadaşımız Şht. J. Ütğm. Çağlayan IRMAK'ı, şehadetinin 22. yıldönümünde bir dizi etkinlikle andık.

Geçtiğimiz yıl, Kütahya İl Jandarma Komutanlığı işbirliği ile, şehidimizin mezun olduğu Kütahya 50. Yıl İlkokulu’nda bir Kütüphane ve Akıl Oyunları Sınıfı açmıştık. Ayrıca Kütahya Valiliğine yapmış olduğumuz yazılı başvuru sonucunda bu okula şehidimizin ismi verilmişti.

Bu sene ise vizyonumuzu daha da ileriye taşıyarak, aynı okulda bir Robotik ve Kodlama Sınıfı açtık. Bu sınıfın Kütahya’daki devlet okulları arasında bir ilk olması, Derneğimiz için önem arz etmektedir.

Geçen sene olduğu gibi, bu sene de Kütahya İl Jandarma Komutanlığının çok değerli katkılarıyla düzenlenen açılış törenine, Sayın Kütahya Valimiz, Garnizon Komutanımız, İl Jandarma Komutanımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz, şehidimizin çok değerli annesi, kız kardeşi ve akrabaları ile öğrenci velileri katılmıştır.

Açılışta katılımcılara Robotik ve Kodlama hakkında bilgi verilmiş, bu alanın ülkemizin geleceği açısından önemi vurgulanmıştır. Daha başlangıç aşamasında da olsa öğrencilerin hazırladığı robotlar büyük ilgi toplamıştır. En büyük arzumuz, gelecekte ülkemiz için büyük işler yapacak bilim insanlarının bu çocuklar arasından çıkmasıdır.

Açılış töreninden sonra öğrencilere ve katılımcılara lokma tatlısı dağıtılmıştır.  

Aynı saatlerde şehidimizin Bayburt Arpalı Köyünde bulunan kabri, devre arkadaşımız J. Kd. Alb. Fuat ALANUR, Bayburt İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb.  Halil Murat BİLGİÇ, değerli eşleri ve Bayburt İl Jandarma Personeli tarafından ziyaret edilmiş, şehidimizin kabrine derneğimizin çiçeği bırakılmış, ruhuna kuran okutulmuş ve dua edilmiştir.

Ayrıca Derneğimiz tarafından Hukuk Fakültesinde okuyan başarılı bir öğrencimize, “Şehit Üsteğmen Çağlayan IRMAK Bursu” ismi altında her ay 240 TL. karşılıksız öğrenci bursu verilmektedir.

Bu anlamlı faaliyetlerin planlanması ve icra edilmesinde Derneğimizle işbirliği yapan Kütahya İl J. K.lığına, İl J. K. olarak görev yapan devre arkadaşımız J. Kd. Alb. Tayfun DÜNDAR’a, Okul Müdürümüz Sn. Veysel ÇAKIR’a, Derneğimizin faaliyetlerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi E. Alb. Özkan İMAL’a, olumsuz hava koşullarına rağmen Trabzon’dan Bayburt’un Arpalı Köyü’ne giderek şehidimizin kabrini ziyaret eden devre arkadaşımız J. Kd. Alb. Fuat ALANUR’a, Bayburt İl Jandarma Komutanı ve personeline,  Öğrenci Burs Fonu’na maddi katkıda bulunan devre arkadaşlarımız ve takipçilerimize, açılış törenine katılarak bizleri onurlandıran Sayın Kütahya Valimize, Garnizon Komutanımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve diğer tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Şht. J. Ütğm. Çağlayan IRMAK, vatanı için bedeninin bir parçasını feda ederek “Gazi” ünvanı almış olan kahraman bir babanın, canını feda ederek daha da yüksek bir mertebeye erişmiş olan kıymetli bir evladıdır. Onların uğrunda bedenlerini ve hayatlarını feda ettikleri yüce değerleri koruyup kollamak ise biz geride kalan Harbiyeliler için en büyük onurdur.

Şehidimizin ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

Faaliyet fotoğrafları için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ