235- Deprem Kıyafet Yardımı (11.11.2020)

235- Deprem Kıyafet Yardımı (11.11.2020)

HABER TARİHİ:
327 Kişi okudu

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'de meydana gelen depremde pek çok aile evsiz kaldı. Yıkılan evlerin yanı sıra, ağır hasar gördüğü için bir çok eve giriş yasaklandı. Deprem bölgesindeki pek çok aile evlerine giremediği için kıyafetlerine dahi ulaşamadı. Kurulan çadır kentlerde yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, yaklaşan kış nedeniyle kışlık giysi ihtiyacının oldukça fazla olduğu bilgisini aldık. Bunun üzerine başlattığımız kampanyada, Dernek üyelerimiz ve değerli takipçilerimizin yaptığı maddi katkılarla çadır kentlerde yaşayan 627 adet çocuğun kışlık kaban ihtiyacı giderilmiştir.

Kıyafet yardımına ilave olarak; Bayraklı'daki çadır kampta ailesiyle birlikte yaşayan, Ege Tıp Fakültesi 5. sınıfta okuyan ihtiyaç sahibi bir öğrenci, Yönetim Kurulu kararıyla Derneğimizin Öğrenci Bursu kapsamına alınmıştır. Kendisine ayda 300 TL. karşılıksız burs verilecektir. 

Ayrıca Ankara'dan faaliyetlerimizi takip eden Handan ÖRALAY hanımefendi, yaz boyunca ördüğü 125 adet yün bereyi çadır kentlerde dağıtılmak üzere kargoyla göndermiştir. Eline emeğine sağlık. 

Bu anlamlı faaliyeti planlayan Derneğimizin Yönetim Kuruluna, bizimle işbirliği yapan AFAD ve Türk Kızılayı'na, Handan ÖRALAY hanımefendiye, kampanyamıza katkıda bulunan Dernek üyelerimiz ve takipçilerimize, kabanları çok uygun bir fiyata ve çok kaliteli olarak üreterek çadır kampa kadar teslim eden Bursa ÜNLÜSOY Giyim'e sonsuz teşekkür ederiz.   

Fotoğraflar için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ