301- ŞEHİT ÜTĞM.M.ALİ DEMİRBÜKEN ANMA TÖRENİ (26.11.2021)

301- ŞEHİT ÜTĞM.M.ALİ DEMİRBÜKEN ANMA TÖRENİ (26.11.2021)

HABER TARİHİ:
144 Kişi okudu

            Devre arkadaşımız Piyade Üsteğmen Mehmet Ali DEMİRBÜKEN, Tunceli Hozat İlçe Jandarma Komando Bölük Komutanı olarak görev yaparken, teröristlerle girdiği çatışmada vurularak, 26 Kasım 1996 tarihinde şehit oldu.

            Bugün şehadetinin 25. yıldönümünde devre arkadaşımızın Antakya Şehitliğinde  Kabri başında Kur’an okunup, şehitlik ziyaret edildi. Gerçekleştirilen anma törenine şehidimizin anne babası ve aile yakınları ile Derneğimiz adına Deniz TABAKLAR arkadaşımız ile Murat AYDIN ve eşi Hatice Hanım, 39. Mknz P.Tug K . (İskenderun)   Tuğg. Hakan TUTUCU, Esentepe Mehmet Akar  İlkokulundan idareci, öğretmen, veli ve bir sınıf öğrenci(33 Öğrenci) katıldılar.  Şehidimizin kabrine dernek çiçeğimiz bırakıldı, ruhuna dua edildi ve şehidimizin aziz hatırası hep birkite yâd edildi.

            Müteakiben; geçtiğimiz yılarda şehidimizin ailesinin yaşadığı muhitte bulunan Esentepe Mehmet Akar İlkokulu'nda oluşturulan şehidimizin ismini taşıyan özel eğitim sınıfı ziyaret edilerek, Şehidimiz için ayrılan köşe ve panonun görülmüş ve okulda öğrencilere lokma dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca  ihtiyaç sahibi 29 öğrenci için gönderilen kışlık kabanların dağıtımı icra edilmiştir. 

            Narlıca 2. Hd. Tb., Şehit.P.Ütğm. M.Ali DEMİRBÜKEN Hd. Krk. da icra edilen Programda   ( Bu program şehidimiz ile daha önce birlikte görev yapan Tug.K. tarafından planlanarak organize ve icra  edilmiştir.) Şehidimizin adı verilen Hudut Karakoluna, Tug.K , A.K. ve Tb.K ile birlikte ziyarette bulunulmuş. Şehidimizin babası, annesi, kardeşi ile derneğimiz adına Murat AYDIN ve eşi Hatice Hanım katılmışlardır. Ziyarette, Karakol gezilmiş, öğle yemeği askerlerle birlikte yenilmiş ve Karakol personeliyle  sohbet edilerek   ziyaret sonlandırılmıştır.

            İhtiyaç sahibi bir Tıp Fakültesi öğrencisine, "Şehit Üsteğmen Mehmet Ali DEMİRBÜKEN Bursu" ismi altında ayda 400 TL. karşılıksız burs verilmektedir. 

            Bu anlamlı faaliyeti planlayan Derneğimizin yönetim kuruluna, yerinde koordine ve icra eden Dernek üyemiz Murat AYDIN'a ve değerli eşi Hatice hanıma çok teşekkür ederiz. 

Şehidimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Şehit arkadaşımız için hazırladığımız paylaşım için TIKLAYINIZ

Fotoğraflar için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ