227- Şehadet Yıldönümü - Cevdet BAHADIR - (18.11.2020)

227- Şehadet Yıldönümü - Cevdet BAHADIR - (18.11.2020)

HABER TARİHİ:
286 Kişi okudu

Devre arkadaşımız Piyade Teğmen Cevdet BAHADIR, Kayseri Komando Tugay Komutanlığında Tim Komutanı olarak görev yaparken, teröristlerle girdiği çatışmada vurularak, 27 sene önce bugün 18 Kasım 1993 tarihinde şehit oldu.

Şehidimizi Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı şekilde anabildik. Şehidimizin kabrine Dernek çiçeğimizi gönderdik. Cevizdere Şehitleri Gazileri Derneği Başkanı Sn. Adem ÖZTÜRK de şehidimizin kabrini bizim adımıza ziyaret ettiler. Kendisine teşekkür ederiz. "Cevizdere Şehitleri Gazileri Derneği"  İstiklal Harbinde Başkomutan Mustafa Kemal'in bizzat verdiği emir doğrultusunda, Yunan Taburunu Cevizderesi'nde pusuya düşürerek imha eden bölge halkının anısını yaşatmak amacıyla kurulmuştur. Geçen seneki anma töreninde bu kahraman derneğimizi de ziyaret etmiştik.  

Şehidimizin adını yaşatmak maksadıyla, "Şehit Teğmen Cevdet BAHADIR Öğrenci Bursu" ismi altında ihtiyaç sahibi başarılı bir üniversite öğrencisine ayda 300 TL. karşılıksız burs verilmektedir. 

Şehidimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. O’nun uğrunda hayatını feda ettiği yüksek idealleri ve yüce değerleri her zaman koruyup kollayacağız.

Ruhu Şâd, Mekânı Cennet Olsun.

Şehidimiz için hazırladığımız yansıyı görmek için TIKLAYINIZ

Fotoğrafları görmek için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ