161- Şehit Çağlayan IRMAK Anma Töreni (03-04 Ocak 2020)

161- Şehit Çağlayan IRMAK Anma Töreni (03-04 Ocak 2020)

HABER TARİHİ:
1453 Kişi okudu

1997 yılında Jandarma Komando Bölük Komutanı olarak görev yaparken, teröristlerle girdigi çatışmada yaralanan bir askerini kurtarmaya çalıştığı esnada vurularak şehit olan devre arkadaşımız Şehit Jandarma Üsteğmen Çağlayan IRMAK'ı, şahadetinin 23. yıldönümünde mezun olduğu ilkokulda ve kabri başında andık. 

Şehit devre arkadaşımız, kahraman bir gazi babanın evlâdıdır. 

Geçtiğimiz sene Derneğimizin girişimleriyle ismi değişen Şehit Çağlayan IRMAK İlkokulunda düzenlenen törene şehidimizin ailesi, İl  Jandarma Komutanĺliğı personeli, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, veliler ve öğrenciler katıldılar. 

Bu törende Okul Müdürü tarafından şehidimizi tanıtıcı bir konuşma yapıldı. Öğrenciler şehidimizin babasının oğlu için yazmış olduğu şiiri okudular. Şiiri görmek için TIKLAYINIZ

Okul Müdürlüğü tarafindan okul giriş merdivenlerine şehidimizin adı ve soyadını temsilen çağlayan bir ırmak şeklinde yaptırılan resim, herkesin beğenisini kazandı. Resmi görmek için TIKLAYINIZ

Şehidimiz, kabrinin bulunduğu Bayburt Arpalı Köyünde de anıldı. Buradaki törene Bayburt ve Trabzon İl Jandarma Komutanlığı personeli, Şehit Aileleri Derneği üyeleri, İl Müftülüğü personeli ve köy halkı katıldı. Şehidimizin ruhuna dua okundu. Dernek çiçeğimiz şehidimizin kabrine bırakıldı. Bölgedeki olumsuz hava koşullarına rağmen şehidimizin aziz hatırasını anmak için Arpalı köyüne giden herkese çok teşekkür ederiz.

Derneğimiz tarafından şehidimizin adına başarılı ve ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisine ayda 300 TL. burs verilmektedir.

Şehidimizin isminin verildiği okulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere kış başında kaban gönderilmiştir. 

Bu anlamlı töreni planlayan, icra eden, katılan herkese ve destek veren bütün kurumlara çok teşekkür ederiz. Fuat ALANUR arkadaşımızın katkıları da çok önemlidir. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz. 

Şehidimizin ruhu şâd, mekânı cennet olsun. 

Fotografları görmek için TIKLAYINIZ

 

 ÜYE GİRİŞİ