147- Genel Kurul Toplantısı (19.10.2019)

147- Genel Kurul Toplantısı (19.10.2019)

HABER TARİHİ:
1226 Kişi okudu

Derneğimizin 2'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı 19.10.2019 tarihinde İzmir Konak Orduevi Toplantı Saloununda icra edildi

Genel Kurul Toplantımız gayet başarılı bir şekilde geçti ve devre arkadaşlığının en güzel örnekleri sergilendi.

Toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı.

Divanın oluşturulmasının ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Av. O. Kemal AKSOY tarafından Genel Kurula Dernek faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. Denetim Kurulu Başkanı Haluk ŞENCAN, Denetim Raporunu okudu. Raporunda; Dernek kayıt kuyudatının her üç ayda bir Denetim Kurulu tarfından Kontrol Formlarına uygun olarak denetlendiğini, kayıtlarda herhangi bir mevzuata aykırılık, usulsüz harcama ve yasa dışı bir işlem tespit edilmediğini belirtti. Müteakiben katılanların oybirliği ile Yönetim Kurulu ibra edildi.

Ardından Dernek Organlarının seçimine geçildi. Başka herhangi bir aday başvurusu olmadığından, Av. O. Kemal AKSOY'un 14.10.2019 tarihinde Derneğe yazılı olarak vermiş olduğu Aday Listesi, Genel Kurulun oyuna sunuldu. Oy Sayım Komisyonunun gözetiminde "kapalı oy-açık sayım" usulüne uygun olarak yapılan seçimde, Av. O. Kemal AKSOY'un vermiş olduğu Aday Listesi kabul edildi.

Daha sonra Derneğin yeni yönetimde yapacağı faaliyetlerin esasları görüşülerek karara bağlandı. Burs Yönergesi ile Ödül Yönergesi, bir kısım değişikliklerle kabul edildi.

Son olarak Genel Kurul Üyelerinin dilek ve temennilerinin alınması ile Genel Kurul Toplantısı bitirildi.

Toplantıdan sonra üyelerimiz Kemeraltı'nı gezip ünlü lezzet duraklarını ziyaret ettiler. Akşam da yemekte bir araya gelip, hem günün yorgunluğunu attılar hem de  kardeşilik bağlarını güçlendirdiler. 

Genel Kurulumuza katılarak değerli fikirleri ile Derneğimize yön veren bütün üyelerimize çok teşekkür ederiz. Özellikle Norveç'ten gelen Mehmet YILDIRIM ve Bulgaristan'dan gelen Murat DOĞRUOĞLU arkadaşlarımız bizleri çok mutlu ettiler. Bu fedakarlıklarından dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ederiz.

Bir önceki Yönetimde görev alarak, Dernek faaliyetlerinin temellerini atan Yönetim, Denetim ve Onur Kurulu üyelerimize şükranlarımızı sunarız. 

Faaliyetlerimize maddi ve manevi olarak destek olan tüm devre arkadaşlarımıza ve değerli takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Sağolsunlar var olsunlar. 

Yeni Yönetimimiz, Genel Kuruldan almış olduğu güven ve Yüce Türk Milletinden aldığı güç ile, bayrağı daha da ileriye taşıyacak, HARBİYE ruhunu her ortamda yaşayacak ve yaşatacak, Ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Atatürk'ün göstermiş olduğu hedefe hiç durmadan ilerlemek için her türlü gayreti gösterecektir.  

Genel Kurul Toplantı Tutanağını görmek için TIKLAYINIZ

Fotoğrafları görmek için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ