231- Şehit Ütğm. M. Ali DEMİRBÜKEN Anma Töreni (26.11.2020)

231- Şehit Ütğm. M. Ali DEMİRBÜKEN Anma Töreni (26.11.2020)

HABER TARİHİ:
345 Kişi okudu

Devre arkadaşımız Piyade Üsteğmen Mehmet Ali DEMİRBÜKEN, Tunceli Hozat İlçe Jandarma Komando Bölük Komutanı olarak görev yaparken, teröristlerle girdiği çatışmada vurularak, 26 Kasım 1996 tarihinde şehit oldu.

Bugün şehadetinin 24. yıldönümünde devre arkadaşımızı Antakya şehir mezarlığındaki kabri başında andık. Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle kısıtlı sayıda katılım ile gerçekleştirilen anmaya şehidimizin anne babası ve aile yakınları ile Derneğimiz adına Murat AYDIN arkadaşımız ve değerli eşi Hatice hanım katıldılar.  Şehidimizin kabrine Dernek çiçeğimizi bıraktık, ruhuna dua ettik, şehidimizin aziz hatırasını hep birkite yâd ettik. 

Geçtiğimiz yılarda şehidimizin ailesinin yaşadığı muhitte bulunan Esentepe Mehmet Akar İlkokulu'nda şehidimizin ismini taşıyan bir özel eğitim sınıfı oluşturulmuş, ayrıca her kış ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kaban gönderilmiştir. 

İhtiyaç sahibi bir Tıp Fakültesi öğrencisine, "Şehit Üsteğmen Mehmet Ali DEMİRBÜKEN Bursu" ismi altında ayda 300 TL. karşılıksız burs verilmektedir. 

Bu anlamlı faaliyeti planlayan Derneğimizin yönetim kuruluna, yerinde koordine ve icra eden Dernek üyemiz Murat AYDIN'a ve değerli eşi Hatice hanıma çpk teşekkür ederiz. 

Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Şehit arkadaşımız için hazırladığımız paylaşım için TIKLAYINIZ

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

 ÜYE GİRİŞİ