154- Şehit Cevdet BAHADIR Anma Töreni (18.11.2019)

154- Şehit Cevdet BAHADIR Anma Töreni (18.11.2019)

HABER TARİHİ:
1153 Kişi okudu

26 sene önce bugün PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan devre arkadaşımız Şehit Piyade Teğmen Cevdet BAHADIR için bugün bir anma töreni düzenlenmiştir.

Öğle namazından önce Tavşanlı Müftülüğü tarafından şehidimiz ruhuna mevlid okutulmuş, namazdan sonra da Derneğimiz tarafından şehidimizin hayrına lokma tatlısı dağıtılmıştır. Müteakiben şehidimizin kabrine gidilmiş, burada kabre Dernek çiçeği bırakılmış, ruhuna dua edilmiştir.

Şehidimiz adına geçtiğimiz yıl iki üniversite öğrencisine ayda 240 TL. burs verilmiştir. Bu sene de yine iki başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencisine ayda 300 TL. burs verilmeye devam edilmektedir. 

Ayrıca şehidimizin mezun olduğu Tunçbilek Ortaokulunda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kaban gönderilmesi için planlama çalışmaları son aşamaya gelmiştir.  On gün içerisinde kabanlar öğrencilerimize ulaşmış olacaktır.

Bu anlamlı faaliyetin planlamasını yapan Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan İMAL ve İrfan SEZGİN'e, Bursa'dan gelerek faaliyeti yerinde koordine eden Dernek üyemiz Ümit BOLKAN'a, İzmir'den faaliyete katılan Dernek üyelerimiz Soner SEVİM ve Ersin ÖZCELEP'e, katkılarından dolayı Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığına, İlçe Müftülüğüne, "Cevizdere Şehitleri, Gazileri Tanıtım ve Araştırma Derneği" Başkanı Sayın Adem ÖZTÜRK´e ve katılan herkese çok teşekkür ederiz. 

Şehidimizin Ruhu ŞÂD, Mekânı CENNET Olsun.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 ÜYE GİRİŞİ