250- Şehadet Yıldönümü - Tğm. Ahmet MANGA (02.03.2021)

250- Şehadet Yıldönümü - Tğm. Ahmet MANGA (02.03.2021)

HABER TARİHİ:
194 Kişi okudu

02 Mart 1993 tarihinde kullandığı F5-A tipi uçak ile görev uçuşu yaparken, uçağının Akdeniz'e düşmesi sonucunda şehit olan devre arkadaşımız Hv.Plt.Tğm. Ahmet MANGA'yı, şehadetinin 28. yıldönümünde kabri başında andık. 

Edirnekapı Hava Şehitliği'nde düzenlenen törene şehidimizin ailesi ve devre arkadaşlarımız katıldılar. Törende şehidimizin kabrine Derneğimizin çiçeği bırakıldı. Ruhuna dua okundu. Aziz hatırası yâd edildi.

2019 yılında, şehidimizin mezun olduğu Beşiktaş İlkokulu'nun her bir katına  açık kütüphane inşa ederek şehidimizin adını vermiştik. Bu kütüphane ilçede örnek teşkil ederek diğer okullara da örnek gösterilmiştir.

2020 yılında da okuldaki Robotik ve Kodlama Dersanesine, bir adedi Derneğimizce bir adedi de bir Dernek üyemiz tarafından karşılanmak üzere iki adet bilgisayar bağışlanmıştır.  

Tıp Fakültesinde okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisine, Derneğimiz tarafından Şehit Ahmet Manga Öğrenci Bursu ismi altında ayda 300 TL. karşılıkısz burs verilmektedir. 

Bu sene COVİD salgını nedeniyle şehidimizi sınırlı sayıda katılımla anmak zorunda kaldık. Faaliyeti planlayan Derneğimiz Yönetim Kuruluna ve katılan bütün devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Şehidimizin Ruhu Şâd, Mekânı Cennet Olsun.

Faaliyet fotoğrafları için TIKLAYINIZÜYE GİRİŞİ