127- Şehit Üsteğmen Oğuz TÜRÜDÜ Kütüphanesi Açılışı (12.06.2019)

127- Şehit Üsteğmen Oğuz TÜRÜDÜ Kütüphanesi Açılışı (12.06.2019)

HABER TARİHİ:
1192 Kişi okudu

Devre arkadaşımız Şehit Üsteğmen Oğuz TÜRÜDÜ, Özel Kuvvetler Komutanlığında Tim Komutan olarak görev yaparken, PKK Terör Örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada 1995 yılında şehit olmuştu.

Şehidimizin aziz hatırasını yaşatmak ve O'nun  sayesinde gelecek nesillerin faydalanacağı faydalı bir eser bırakmak maksadıyla, Derneğimizin girişimi ve katkısı ile şehidimizin mezun olduğu Giresun Bulancak Barbaros İlkokulunda bir kütüphane yaptırılmıştır. Kütüphaneye aziz şehidimizin ismi verilmiştir. 

12 Haziran 2019 tarihinde icra edilen açılış törenine aziz şehidimizin çok kıymetli ailesi, Bulancak İlçesi Kaymakamı, Giresun Garnizon Komutanı, İl Jandarma Komutanı, 1991'liler Derneği Başkanı, şehidimizin akrabaları, İlkokul Öğretmeni, devre arkadaşlarımız ve öğrenciler katıldılar. 

Törende katılımcılara şehidimizin özgeçmişi okundu. Bir öğrenci, şehidimizin gençliğinde kaleme almış olduğu bir şiiri okudu. Dernek Başkanı Av. Kemal AKSOY katılımcılara bir konuşma yaptı. Dernek Başkanı konuşmasında, şehit devre arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, çünkü Şehit Üsteğmen Oğuz TÜRÜDÜ'nün çok iyi bir asker ve çok iyi bir arkadaş olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en gözde birliğinde görev yapan kahraman bir subay olduğunu, fakat bir yandan da teselli bulduklarını, çünkü O'nun sayesinde gelecek nesillere böyle bir eser bıraktıklarını belirtti. Ayrıca konuşmasında okumanın önemine değinerek, öğrencilere bu kütüphaneyi etkin bir şekilde kullanmalarını tavsiye etti. Daha sonra İlçe Kaymakamı tarafından Dernek Başkanımıza bir plaket takdim edildi. Kütüphane yapımında maddi katkıda bulunan iki hayırsever vatandaşımıza da Derneğimiz tarafından hazırlanan plaketler takdim edildi.

Müteakiben hep birlikte kütüphanenin açılışı yapıldı. Kütüphane tüm katılımcılar tarafından çok beğenildi. Devre arkadaşımız Fuat ALANUR'un şehidimiz için kaleme almış olduğu, çerçevelenerek kütüphane duvarına asılmış olan şiir, okuyanları çok etkiledi. Kütüphane gezildikten sonra, misafirlere Okul Yönetimi tarafından ikram yapıldı. Kütüphaneye konulan anı defteri katılımcılar tarafından imzalandı.

Derneğimiz tarafından başlatılan kitap kampanyasında, Dernek üyelerimiz ve takipçilerimiz tarafından  kütüphaneye ülkemizin dört bir yanından yaklaşık 2.500 civarında kitap gönderilmiştir. 

2018-2019 Öğretim Yılında, Derneğimizin Öğrenci Bursu faaliyetleri kapsamında Şehit Üsteğmen Oğuz TÜRÜDÜ Bursu ismi altında Tıp Fakültesinde okuyan başarılı bir öğrenciye ayda 240 TL. öğrenci bursu verilmiştir. 2019-2020 Öğretim Yılında da bursun devam ettirilmesi planlanmaktadır. 

Bu anlamlı faaliyetin planlanması ve icrasında büyük emek sarfeden Yönetim Kurulu Üyemiz Özkan İMAL'a, Devre arkadaşımız Fuat ALANUR'a, bizimle işbirliği yapan Barbaros İlkokulu Yönetimine, Kütüphaneye maddi katkıda bulunan Volkan TURGUT ve Hasan DELİBAL isimli hayırseverlere, kitap kampanyamıza katkı veren üye ve takipçilerimize ve faaliyete katılan devre arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 

Devre arkadaşları olarak Şehidimizin uğruna hayatını verdiği yüce değerleri her zaman koruyup yaşatacağız. Ruhu Şad, Mekanı Cennet Olsun.

Faaliyet fotoğrafları için TIKLAYINIZ.

Kitap Kampanyasına Katılanların LİSTESİ

 ÜYE GİRİŞİ